DZIĘKCZYNNE ŚWIĘTO ŻNIW
W niedzielę, 5 października, w atmosferze dziękczynienia nasza parafia obchodziła doroczne Święto Żniw. Już od samego wejścia do świątyni można było poczuć podniosły nastrój — ołtarz został pięknie ustrojony darami ziemi: świeżymi warzywami, owocami, kłosami zbóż oraz symbolicznymi wieńcami, które przypominały o całorocznej pracy rolników i hojności natury. Uroczystość ta, zgromadziła licznie parafian, którzy pragnęli wspólnie wyrazić wdzięczność Bogu za otrzymane plony oraz za codzienną opiekę nad naszymi rodzinami i gospodarstwami. Uroczystość rozpoczęła się wejściem duchowieństwa i dzieci ubranych w regionalne stroje. Z wielką powagą i skupieniem wniosły one chleb oraz Biblię, symbolizujące zarówno trud ludzkich rąk, jak i duchowy pokarm, który prowadzi nas przez życie. Ten symboliczny gest, wyrażony przez najmłodszych, przypomniał wszystkim, że wdzięczność i wiara są wartościami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie.
Liturgię prowadzili ks. proboszcz Alfred Borski i mgr teol. Krzysztof Modrzejewski. Podczas nabożeństwa miało również miejsce błogosławieństwo pierwszoklasistów. Uroczystość ubogaciły dzieci przedstawiające swój program w formie wierszy i śpiewu oraz chóry „Gloria”, które wykonały pieśni dziękczynne przygotowane specjalnie na tę okazję. podkreślając radosny i jednocześnie podniosły charakter święta,. Okolicznościowe kazanie wygłosił mgr teol. Krzysztof Modrzejewski.
Po nabożeństwie wszyscy uczestnicy nabożeństwa zostali zaproszeni na tradycyjny poczęstunek przygotowany rękami chórzystów przy współpracy z Radą Parafialną. Na stołach pojawił się świeżo wypieczony chleb podany z masłem, miodem oraz smalcem — proste, lecz wyjątkowo wymowne dary, które od lat towarzyszą naszym żniwnym obchodom. Wśród przygotowanych potraw znalazły się także owoce i orzechy, dopełniając bogactwo jesiennych smaków.
Tegoroczne Święto Żniw było nie tylko okazją do wspólnej modlitwy, ale również do spotkania, rozmów i chwili zatrzymania się w biegu codzienności. Wszyscy uczestnicy opuszczali uroczystość syci nie tylko tradycyjnych smaków, ale i wdzięczności za kolejny obfity rok.

