Główna » Wydarzenia

Chórzyści Glorii też otrzymali świadectwa! /31xfoto/

Ostatnie świadectwa i „promocję” skoczowscy chórzyści Glorii otrzymali przy okazji jubileuszu 95-lecia dlatego też z okazji tegorocznego jubileuszu 100-lecia po pięcioletniej „nauce w jednej klasie”, chórowy zarząd zorganizował kolejne piknikowe wręczenie świadectw uczestnictwa w służbie śpiewem. Impreza odbyła się tym razem w Tradycyjnej Zagrodzie Rolnej w Skansenie Ochaby w dniu 28 czerwca 2019 roku gdzie wpierw podziwiano bogactwo wielu eksponatów związanych z przeszłością jak: narzędzia, urządzenia, różnego rodzaju wyposażenia, maszyny rolnicze oraz wiele starych ciekawostek motoryzacyjnych. Zwiedzanie skansenu przybliżyło wiedzę o pomysłowości ludzi

w konstruowaniu i stosowaniu urządzeń, sprzętu , które ułatwiały pracę na roli, w domu, w gospodarce etc. Z sentymentem podziwiano również dawne skromne wyposażenie szkolnych klas czy też różnego rodzaju sprzęty, urządzenia napędzane siłą mięśni człowieka. Warto odwiedzić ten skrawek cieszyńskiej wsi i historii w Ochabach, po której z chęcią oprowadzi i ciekawie opowie właściciel i pomysłodawca zbudowania Skansenu p. Maciej Bieniek, który od 16 lat pełni funkcję sołtysa w tej wsi i jednocześnie funkcję radnego Skoczowa. Po zwiedzeniu Skansenu nastąpiła oficjalna część spotkania jakim było wręczanie świadectw chórzystom, które połączono krótkim opisowym komentarzem ,opracowanym przez jedną z chórzystek. Komentarze z humorem zawierały streszczenie pozytywnych i z przymrużeniem oka, ciekawych momentów z chórowego życia każdego chórzysty. W świadectwach wyszczególniono również łączny staż członkowski zaś w sentencji napisano … ,, Świadectwo zobowiązuje do trwania w chórowych szeregach, dopóki głosu i sił starczy”. Najstarszy stażem chórzysta śpiewa już 68 lat, zaś najmłodszy 1/2 roku. Cieszy fakt , że w dobie wielu innych propozycji współczesnego świata, nadal są chętni uczestniczenia w społeczności śpiewaczej Glorii, służąc swoim głosem nie tylko Bogu i Jego Kościołowi, ale też Społeczeństwu. Plenerowa impreza odbyła się przy pięknej pogodzie oraz jakże nie inaczej, przy wspólnym śpiewie prowadzonym przez chórowych gitarzystów. To już jednak historia, która pozostawiła pamięciowy ślad w jubileuszowym obchodach 100-lecia, nawiązując do naszych poprzedników, dla których chórowe próby czy integracyjne spotkania były jedyną możliwą odskocznią od trudów dnia codziennego. Należne podziękowania kierujemy do członków chóru mieszanego i męskiego „Cantus” z Goleszowa, którzy chociaż w okrojonym składzie również przybyli do Ochab, aby wspólnie ze „skoczowiokami” spędzić te miłe piątkowe popołudnie.
Podziękowania kierujemy Rodzinie Bieniek, gospodarzom Skansenu w Ochabach, za pomoc w zorganizowaniu spotkania oraz za wspaniałości kulinarne. DZIĘKUJEMY I POLECAMY!
Obecnie Gloria ma dłuuuuuuuuuugie wakacje, bo aż do 15 lipca br. Zapraszamy chórzystów i chętnych na pierwsze próby ch. żeńskiego i męskiego w poniedziałek dnia 15.07. br. o godz. 18.30 oraz mieszanego w czwartek dnia 18.07.br, na godz. 18.00. W dniu 1 września 2019/ niedziela/ bezpośrednio po nabożeństwie porannym ok godz. 9.00, zapraszamy byłych członków skoczowskiego chóru do udziału w pierwszej próbie Chóru Jubileuszowego.
tekst: WalOr. foto: Anna Dręczewska, Jerzy Sikora, WalOr.