Główna » Wydarzenia

ks. Mirosław Czyż pożegnał się ze skoczowską parafią. /26xfoto/

DSC_6647Niedzielne nabożeństwo w dniu 31 lipca br o godz. 10:00  w kościele Św. Trójcy w Skoczowie miało wyjątkowy charakter ponieważ żegnano proboszcza pomocniczego ks. Mirosława Czyża, który przechodzi do dalszej służby w parafii ewangelickiej w Pszczynie.   Ks. Mirosław Czyż pierwsze kazanie   ze skoczowskiej ambony wygłosił w dniu 01.08.2010 roku, zaś pożegnalne w dniu 31.07.2016 czyli służył w Skoczowie przez równych sześć lat .  Dał się poznać jako człowiek spokojny, opanowany oraz

dobry organizator życia parafialnego, a przede wszystkim  jako kaznodzieja wygłaszający interesujące, dynamiczne kazania, które zawsze zawierały różne formy żywego przekazu Słowa Bożego w powiązaniu elementami rzeczywistości dnia codziennego.  Ks. Mirek , bo tak częstokroć się do niego  zwracaliśmy, swoje organizacyjne siły i umiejętności w większości kierował do młodego pokolenia parafian,  jednak chórzyści „Glorii” zawsze byli blisko i w razie potrzeby służyli pomocą i v-ce versa.  Podziękowania ks. Mirosławowi oraz Jego Małżonce Beacie za oddaną służbę w parafii  złożył skoczowski proboszcz ks. Adam Podżorski wraz z przedstawicielami Rady Parafialnej.  Przed sześciu laty podczas  zaprzysiężenia ks. Mirosława  Czyża na II skoczowskiego proboszcza /13.08.201o/, chórzyści skoczowskiej „Glorii zaśpiewali pieśń: ” O warto Mu służyć, o warto dlań żyć! O warto Mu życie dać swe, Choć ciernista jest droga, co wiedzie nas wzwyż. Idź z radością, tam szczęście jest twe”, którą ze względu na znamienne słowa postanowiliśmy w podziękowaniu również zaśpiewać podczas niedzielnego pożegnania. Na zakończenie  nabożeństwa ustawiła się długa kolejka parafian, którzy osobiście składali Pastorostwu Beacie i Mirosławowi Czyżom  życzenia i podziękowania.  Także chórzyści „Glorii” złożyli serdeczne podziękowania i życzenia pieśnią „Duchem modlitwy” i słowami: … ,,PRZESZŁOŚĆ POWIERZ BOŻEMU MIŁOSIERDZIU,  TERAŹNIEJSZOŚĆ JEGO MIŁOŚCI,  PRZYSZŁOŚĆ JEGO OPATRZNOŚCI „.

tekst: WalOr.      foto; Jan Chwastek, WalOr.

Ps. Informacyjnie podajemy, że uroczystość zaprzysiężenia ks. Mirosława Czyża w odbędzie się w niedzielę  dnia 7 sierpnia br. w kościele ewangelickim w Pszczynie o godz. 15:00.