Główna » Wydarzenia

Skoczowska „Gloria” na Opolszczyźnie – 20 września

W niedzielę 20 września br. skoczowski Chór „Gloria” wziął udział w Międzywojewódzkich Dniach Dziedzictwa w Byczynie.  W tym dniu w miejscowym kościele ewangelickim św. Mikołaja odbyła się jedna z imprez w ramach Dni Dziedzictwa, która nawiązywała do  rocznicy 300-lecia śmierci księcia Maksymiliana von Wurtemberga, zmarłego na terenie Ukrainy w czasie powrotu  z niewoli carskiej. Życzeniem zmarłego księcia, było pochowanie jego zwłok  w kościele ewangelickim w Byczynie.

Podczas uroczystości została zaprezentowana ciekawa historia życia księcia. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządowych władz  wojewódzkich oraz gminnych oraz duchowni z kościoła ewangelickiego i katolickiego.Całość uroczystości była przygotowana i prowadzona przez gospodarza tejże parafii proboszcza z Wołczyna ks. Zdzisława Niedobę. Kazanie wygłosił biskup diecezji katowickiej ks. Tadeusz Szurman.

Skoczowski chór „Gloria” uświetnił swoim śpiewem uroczystość śpiewając podczas nabożeństwa oraz  bezpośrednio po nim. Wystąpił chór żeński, męski oraz mieszany z solistkami. Koncert „Glorii” został z uznaniem przyjęty i nagrodzony oklaskami  przez licznie w tym dniu zgromadzoną publiczność  w byczyńskim kościele.