Główna » Wydarzenia

Wyjazd chóru na Słowację – 8-10 maja

Na zaproszenie ewangelickiego zboru w Dudincach (południowa Słowacja) i miejscowego dozorcy (polski odpowiednik – kuratora)  Bohuslava Benucha, Chór „Gloria” przez trzy dni gościł w tej pięknej, rekreacyjnej miejscowości.

W drodze do Dudiniec zatrzymano się w miejscowości Kremnica , gdzie zwiedzono piękny zamek oraz miejscowy kościół ewangelicki. Wieczorem tego samego dnia po przybyciu na miejsce, zostaliśmy zaproszeni do miejscowości Lisov, gdzie parafianie zorganizowali piknik podczas, którego serwowano tradycyjny słowacki gulasz oraz degustowano różnego rodzaju wina.

W sobotę następnego dnia część chórzystów skorzystała z możliwości kąpieli w miejscowych ekskluzywnych termalnych basenach zaś część miała możliwość udania się „Pod Horę”, gdzie w skałach miejscowej góry jest wykutych 56 piwnic do przechowywania win. W godzinach wieczornych o godz. 18.00, odbył się uroczysty koncert z udziałem skoczowskiego Chóru „Gloria’ oraz miejscowego chóru mieszanego i zespołu dziecięcego „Dateliky”, który w 2007 roku gościł w Skoczowie.

W niedzielę uczestniczyliśmy w nabożeństwie, podczas którego słowem Bożym służył skoczowski proboszcz ks. Adam Podżorski. Nasze chóry zaśpiewały kilka pieśni. Na prośbę uczestników sobotniego koncertu, wspólnie z miejscowym chórem ponownie zaśpiewaliśmy utwór „Dzwony” Paperta ze słowami Anieli Czyż. Utwór śpiewano na przemian w języku słowackim i polskim co wyjątkowo przypadło do gustu licznie zgromadzonym miejscowym parafianom.