Główna » Wydarzenia

Ordynacja mgr teol. Eneasza Kowalskiego – 1 czerwca

W drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego  w ewangelickim kościele św. Trójcy w Skoczowie odbyła się uroczystość ordynacji na duchownego mgr. teologii Eneasza Kowalskiego, który do tej pory odbywał praktykę w skoczowskiej parafii. W uroczystości wzięli udział m.in. bp Janusz Jagucki – zwierzchnik ewangelickiego kościoła w Polsce, bp Paweł Anweiler- biskup diecezji cieszyńskiej oraz biskup diecezji katowickiej ks. Tadeusz Szurman.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 17.00 i zgromadziła liczne grono duchowieństwa oraz parafian. Uświetniła ją Diecezjalna Orkiestra Dęta, Młodzieżowy Zespół Śpiewaczy, Zespół „Dzwonki” oraz Chór „Gloria”.

Po uroczystościach w kościele, chórzyści z „Glorii” zorganizowali w ogrodzie parafialnym tradycyjne smażenie jajecznicy, które na Śląsku Cieszyńskim od lat jest kultywowane właśnie w II Dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego. Zaproszeni goście czynnie uczestniczyli w tym tradycyjnym ludowym obyczaju nie mający odpowiednika podczas tego typu uroczystości kościelnych. Po ogrodowym pikniku ,goście zostali zaproszeni przez ks. Eneasza Kowalskiego i jego małżonkę do sali chórowej na uroczystą kolację.