Główna » Wydarzenia

Informacja dla chórzystów z dnia 28.05.2020

Drogie Koleżanki i drodzy Koledzy chórzyści !
           Niestety minął kolejny miesiąc bez naszych chórowych prób, spotkań oraz występów. Wirus dalej mocno się trzyma i niewidzialnie żyje sobie spokojnie wokół nas. Nie wiadomo jak rozwinie się z nim walka w przyszłości. Po konsultacji z dyrygentką Gabrysią oraz opiekunem ks. Alfredem postanowiliśmy zatem, aby nasze „przymusowe niechciane wakacje” przedłużyć o kolejny miesiąc tj. do dnia 30 czerwca br.
           Zgodnie z przyjętym przez zarząd chóru w marcu br. planem pracy, odpadają nam zatem kolejne usługi:
         1.06.  –  II Dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego śpiew podczas nabożeństwa oraz jajecznica
         7.06.  –  służba podczas nabożeństwa w 155 rocznicę poświęcenia naszego kościoła oraz sprzedaż tradycyjnych „kołoczy”
        20.06   –  udział w koncercie Ewangelickich Chórów Kościelnych w Jaworzu /co już było wcześniej podane do wiadomości/
        27.06   –  koncert „pomagamy w remoncie ewangelickiego kościoła Św. Trójcy” w wykonaniu naszego chóru oraz zespołu „Pastores i Przyjaciele”  został przesunięty na ostatni weekend września.
         Ponadto w tym tygodniu biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec wskazał nowy termin ordynacji diakonackiej naszej byłej chórzystki mgr teologii Katarzyny Kowalskiej na sobotę 27 czerwca. Ze względu jednak na pandemię koronawirusa postanowiliśmy że jako chór nie weźmiemy czynnego udziału w tej uroczystości, natomiast wyjedzie tam delegacja z życzeniami.
         W nadziei, że wreszcie będziemy znowu mogli służyć naszym śpiewem, życzę Wam zdrowych i spokojnych następnych dni Słowem z Ew. Mk. 11.24 „Wszystko, o cokolwiek byście się modlili i prosili, tylko wierzcie, że otrzymacie, a spełni się wam”
 
                                                                                                 Prezes Jurek Sikora