Główna » Wydarzenia

Silesia Marathon – „Twój bieg-Twoje zwycięstwo” z udziałem Anny Car z Pierśćca.

2017.10.01 maraton„Twój bieg. Twoje zwycięstwo.” - pod takim hasłem wystartował  maraton, w którym  m.in. uczestniczyła  Anna Car z miejscowości Pierściec /Gmina Skoczów/. Silesia Marathon odbył się  w niedzielę 1 października br.  drogami  śląskich miast z metą na Stadionie Sląskim.  Startem i co najważniejsze jego ukończeniem,  Anna Car spełniła swój nakreślony cel  pokonując nie tylko wyznaczoną trasę maratonu  długości 42,195 km , ale również pokonując własne wątpliwości, ból i zmęczenie, aby zrealizować swoje wielkie życiowe marzenie.  

2017.10.01 medal2017Oto co powiedziała Anna Car po ukończeniu biegu i otrzymaniu pięknego medalu. …” Każdy bieg, każdy moment kiedy przekraczamy granicę swoich możliwości jest czymś wyjątkowym. Dla mnie takim dniem absolutnie niezwykłym okazał się 1 października 2017 roku. Był to dzień kiedy po raz pierwszy podjęłam się udziału w biegu królewskim. Trasa maratonu wiodła przez cztery śląskie miasta, tj. Katowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice i Chorzów. Ostatnie metry biegu to moment wbiegnięcia na bieżnię świeżo oddanego po długiej modernizacji Stadionu Śląskiego. Trzeba powiedzieć – coś niesamowitego. Ból, zmęczenie i na końcu taka piękna nagroda. Przepiękny stadion, piękna oprawa no i też wymarzony medal w ręku. Trudno nie wzruszyć się w takich chwilach kiedy marzenia stają się rzeczywistością. A jednak można. A jednak wytrwałość, upór i wiara w swoje siły przenoszą góry. A skoro mowa o wierze, to jakżeż wielka musiała być wiara Marcina Lutra, że powiedzie się i jego misja. Wytrwale, z odwagą zapoczątkował nowy bieg historii. I kto by pomyślał, że ten bieg trwa już 500 lat… 

Aniu! Gratulujemy i cieszymy się razem z Tobą. Nasz podziw jest tym większy , że oprócz swojego uporu i wiary spełnione marzenie połączyłaś z charytatywnym celem maratonu niosąc  pomoc chorym bliźniakom oraz dla podkreślenia  uporu, uczciłaś  historyczne wydarzenie „Odnowy Wiary” jakie zapoczątkowane zostało 500 lat temu w Wittenberdze. Anna Car jest parafianką skoczowskiej parafii ewangelickiej. Ukończyła Politechnikę Śląską w Gliwicach, Akademię Górniczo-Hutniczą oraz Uniwersytet Pedagogiczy w Krakowie. Posiada tytuł magistra- inżyniera. Specjalizuje się w nauczaniu matematyki. Od nowego roku akademickiego  będzie również wykładowcą w Wyższej Szkole Biznesu w Cieszynie.

WalOr.